facebook-pixel
Helista ja küsi lisa +372 5385 8880

Autorid

Citystock
info@citystock.ee

5 soovitust kodu korrastamiseks

Olgem ausad – suurel osal meist on tänapäeval lihtsalt liiga palju asju. Igaühel on mõned sahtlid, kapid või isegi loetud toad, mis on niivõrd ebavajalikust või ajast-arust “kraamist” pungil, et mõistlikkuse piirid on ammugi ületatud. Seega, asu aga annetama, viska niisama mõningaid asju minema või pane need kuhugi hoiule… mida iganes Sa ka ei teeks, peamine on, et kõik kohad poleks kola täis. Siin on Sulle viis nõuannet, et oma kodu edukalt korrastatud saaksid.

  1. Ületa mentaalne tõke

    Üks asi, mis meid pahatihti elamispindade korda tegemisest eemal hoiab, on idee, et kõiksugu kola on väärtuslik või kulub varem või hiljem kindlasti ära. Isegi mõned korrastamismanuaalid ütlevad näiteks, et Su vanadel riietel on rahaline väärtus. Tegelikult need diskoteksad, mis kakskümmend aastat tagasi laineid lõid, ei oma enam mingit väärtust ning need ei pea Su riidekapis ruumi hõivama. Langeta teadlik valik, et asjad, mis jätad alles nostalgilistel põhjustel, ei pea olema seal, kus on igapäevakasutuseks mõeldud esemed.
  2. Ruumipuudus – tegele sellega

    Hea üldreegel on mitte omada rohkem asju, kui Sul nendeks ruumi on. Alati pole kõik aga päris nii lihtne. Tänapäeval on võimalus laobokse kasutada, et impulss-ostud ja muu harva kasutatava kraami saab kuhugi puhkama panna, selle asemel, et peaksid niisama hiiglaslikesse prügikonteineritesse investeerima. Ühesõnaga, kui puhastama-korrastama hakkad, jäta meelde, et kui kodus ruumi pole, siis võib seda ka mujalt leida.
  3. Digitaalne puhastus

    Loe ja mõtle, kas tuleb tuttav ette: kümme tuhat pilti oma lapsest ja/või koerast ja iga e-mail, mis Sulle eales saadetud on, alates igapäevastest viisakusvahetustest kuni soovimatute uudiskirjadeni välja. Kui see natuke liiga hingelähedaselt kostus, siis pane enda jaoks kõrvale üks päev, mil Sa ka oma virtuaalkodu organiseerid ja kogu üleliigse teise virtuaalilma saadad. Kui juba selle kallale asud, siis heida mõtlik pilk ka oma tegevuskavade ja kalendrite peale ja mõtle, milliste asjadeni sa ikka ka päriselt jõuad, ja milliseid asju oled viimased kuus aastat igakuiselt edasi lükanud. Nendest võiks nüüdseks juba loobuda.
  4. Loobu oma “mänguasjadest”

    Me kõik omame teatud asju-objekte, mis tähendavad meie identiteedile midagi. Ehk soetasid aastakümneid tagasi mootorratta, auto või väikepaadi, millest loobuda ei taha, kuid mis kasutust ei leia. Aeg on aga oma lelud kuhugi mujale sättida, kui sentimentaalne väärtus ei luba nendest täielikult loobuda.
  5. Vaata üle oma kollektsioonid

    Iga mõne aja tagant leiab suur osa meist mingi hobi, teema või niisama nipseseme, mis meid niivõrd palju köidab, et me hakkame kõike nendega seostuvad soetama ja koguma. Mõni tahab igast riigist õllepudelit, mõni kogub vinüülplaate, mõni pistab poole palgast sporditeemaliste kaartide alla. Ka nendele harjumustele peaks varem või hiljem hüvasti ütlema, sest kõik need võtavad asjatult ruumi ja mida sügavamaks kujuneb kogumisharjumus, seda rohkem hakkavad need asjad hoopis Sind ennast (ja üüratutes kogustes tolmu) koguma. Pane oma vanad asjad kas müüki või vii nad kuhugi oma igapäevaelust julgelt eemale. Variante on küllaga.

 

Hakka oma kodu ja elu korrastama juba täna!

Tagasi
Drive-IN väikelaod Mustamäel